Versenyek

Kettős siker a LETIA OB-n!

A Mezőgazdasági Eszköz – és Gépforgalmazók Országos Szövetsége az idei évben is online formában rendezte meg a „Legyél Te is agrárgépész! Országos és Junior Bajnokság” csapatversenyt (LETIA OB). A bajnokságra tizenöt csapat jelentkezett az ország számos középiskolájából. A felsőbb éves diákok az őszi félév során öt szakmai feladatot oldottak meg, azokra pontokat kaptak. Az első hat helyen végzett csapat egy online elődöntőben, élőben mérte össze tudását, négy feladattal. A három legjobb került be a döntőbe.

A döntő is – a tavalyihoz hasonló módon – online zajlott, 2022. február 25-én. A csapattagok egy helyről, iskoláikból tudtak bejelentkezni, szaktanáraik külön helyiségből csatlakozva követhették diákjaik szereplését, így sikerült egy kicsit visszahozni a játék  csapatverseny jellegét. Egymás után oldották meg a feladatokat: míg egy – egy csapat éppen játékban volt, a többi offline várakozott.

A játék első feladata egy mérőeszköz teljes körű rajzos bemutatása volt. Erre annyi ideje volt az egyik csapattagnak, míg a többiek a többi feladatot megoldották. Ezután két bálázótípust (az állandó és a változó présterű bálázót) kellett lerajzolni, és míg két játékos rajzolt, a csapatból másik két játékos interaktívan felelte meg a különböző témakörökből feltett kérdéseket. Erre közel 10 perc állt rendelkezésükre, majd az előzőekben a rajzot készítő versenyzők becsatlakoztak, és ekkor kellett bemutatniuk a bálázóról készített rajzot, illetve megválaszolniuk a hozzá kapcsolódó kérdéseket.

Ezt a feladatsort mindhárom csapat megoldotta, majd egy újabb feladatot kaptak: a hagyományos, soros elrendezésű dízeladagolóval rendelkező tüzelőanyag-ellátó rendszert és a common rail rendszert kellett lerajzolniuk, majd bemutatniuk a zsűrinek, és megválaszolniuk a kérdéseket. Itt kellett a tolómérő-rajzot is bemutatniuk.

Végül következett egy kvízjáték, melyben agrár-és pénzügyi kérdéseket kellett megválaszolniuk a játékosoknak. Ebben a feladatban mindhárom csapat egyszerre vett részt és azok kapták a pontot, akik elsőként tudták a helyes választ.

Ezután a szakmai zsűri tagjai értékelték a feladatokat, és meghozták a döntést, hogy ki legyen a 2021 / 2022 – es év Legyél Te is agrárgépész! Országos Bajnokságának győztese.

A nyertes csapat a PIONEER TEAM (Décsei Attila, Kiss László Ádám, Nagy Pál, Ragályi Mihály, Szabó Sámuel Péter) lett (Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium – Karcag). Szoros versenyben szerezték meg az első helyezést.

Nyereményeik:

• A MEGFOSZ által felajánlott elektronikai és szerszámkészletek.
  • Egy szakmai nap egy MEGFOSZ-tag felajánlásával
  • A MEGFOSZ-tagok és az MKB Pénzügyi Csoport által felajánlott ajándékcsomagok.
  • A nyereménycsomagok mellett az Axiál Kft. által felajánlott 5 db Bluetooth hangszóró.

Az előzőekben felsorolt nyeremények mellett hatalmas lehetőséget és szakmailag kimagasló nyereményt ajánlott fel idén az Axiál Kft.:

A nyertes csapat összes tagját az iskola elvégzéséig havi nettó 60.000 Ft-os ösztöndíjban részesíti. Mindemellett az iskola elvégzése és a sikeres szakvizsga letétele után az Axiál Kft. minden csapattagnak felajánl egy álláslehetőséget, melyet a cég bármelyik telephelyén betölthetnek határozatlan idejű munkaszerződés mellett!

Második helyen végzett a KeményMAG csapata (Csala Dávid, Adamik István, Farkas Máté, Semsei Márk, Szabó Erik, Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium – Karcag).

Nyereményeik:

• A MEGFOSZ által felajánlott elektronikai és szerszámkészletek.
  • Egy szakmai nap egy MEGFOSZ-tag felajánlásával
  • A MEGFOSZ-tagok és az MKB Pénzügyi Csoport által felajánlott ajándékcsomagok.

A dobogó harmadik helyén a SZAKISOKK (Jánoshalmi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium – Jánoshalma) csapata végzett.

Megköszönöm a diákoknak és felkészítő tanáraiknak a bajnokságban való részvételüket, a feladatok megoldásában nyújtott nagyszerű teljesítményüket, és azt a lelkesedést, amelyet a játék során végig tanúsítottak.

Simon Gyula
szaktanár